Jak dbać o swój smartfon?

Smartfony są dziś nieodłączną częścią naszego życia. Zastępują nam wiele innych urządzeń, mają dostęp do naszych wrażliwych danych, mamy w nich konta do różnych serwisów społecznościowych. Krótko mówiąc, jest to jedno z ważniejszych urządzeń, jakie posiadamy. Dlatego warto dbać o nasze telefony, aby służyły nam jak najdłużej.

Etui

Pierwszą rzeczą, w którą powinniśmy się zaopatrzyć, jest etui. Ze względu na to, że każdy model ma odmienne wymiary, etui musi być idealnie dopasowane, aby chronić telefony. Do wyboru mamy etui książkowe, otwierane na bok lub do góry. Takie są tworzone precyzyjnie pod konkretny model, są też nieco droższe. Możemy też wybrać etui, do którego możemy włożyć telefon. Ta opcja nie musi być dopasowana idealnie, ważne, aby smartfon zmieścił się. Jednak trzeba zwrócić uwagę, by nie pozostało w nim zbyt wiele miejsca, bo telefon mógłby się wtedy przesuwać i ochrona byłaby niewystarczająca.

Ładowanie

Warto również odpowiednio ładować telefon. Najlepiej używać do tego ładowarki dołączonej przez producenta – ma ona bowiem odpowiednie dla danego modelu parametry. Ładowarki przeznaczone do innych modeli albo tanie i nieoryginalne mogą być zbyt mocne lub słabe, a tym samym doprowadzić do uszkodzenia baterii. W wypadku użycia nieoryginalnej ładowarki producent może nie uznać reklamacji. Proces ładowania również jest ważny. Najlepiej nie doprowadzać do całkowitego rozładowania baterii ani do ładowania jej do pełnych 100%. Najlepiej nie przekraczać poziomów 20% i 80%. Warto więc podłączać telefon do ładowania przy każdej możliwej okazji na krótkie cykle. Wydłuży to żywotność baterii.

Otoczenie

Jednym z ważniejszych środków prewencyjnych jest ochrona smartfona przed zbyt wysokimi i zbyt niskimi temperaturami. Wiadomo, że nieraz latem czy zimą musimy użyć smartfon na zewnątrz. To zazwyczaj nie powinno go uszkodzić, ale nie powinniśmy nadużywać tego czasu. Nie należy również kłaść smartfonu na powierzchniach zbyt ciepłych i zbyt zimnych. Ekstremalne temperatury skracają żywotność baterii i układów elektronicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *